اهمیت اسکنر سنگ در کنترل کیفیت آنها

۱۳۹۸/۰۶/۲۱

شاید برای شما که هم این مهم باشد که چگونه می توان سنگ های تولیدی را از نظر کیفیت از یک دیگر تفکیک کرد، همانطور که سنگ به صورت صفحه های (Slab) منظم بریده می شود با توجه به اینکه خلوص مواد در تمامی قسمت های یک سخره یک نواخت نیست پس باید بین قسمت های خوب و متوسط که بسته به میزان درصد املاح در آن بخش از صفحه سنگ است تفکیک شود.

با کمک سیستم اسکنر سنگ می توان پردازش تصویر هم در آن لحاظ کرد و حین دریافت تصویر آن را نیز مطابق با بهترین شکل ممکن یک سنگ مورد مقایسه قرار داد و در خروجی بهترین کیفیت را دریافت کرد.

کنترل کیفیت سنگ
کنترل کیفیت سنگ

اهمیت کیفیت سنگ

Slab های سنگ طبیعی از برش بلوک های سنگی ایجاد می شود. هر بلوک می تواند کیفیت متفاوتی از مواد موجود در آن داشته باشد. یک بلوک ساده سنگی از تقریباً 20٪ مواد با کیفیت بالا ، 30٪ مواد با کیفیت استاندارد و 50٪ مواد درجه تجاری تشکیل شده است. قیمت سنگی که خریداری می کنید تقریباً به طور مستقیم با کیفیت سنگ مرتبط است ، درجه های تجاری ارزان ترین قیمت ها را دارند.

اهمیت اسکنر سنگ در کشف شکاف

کشف ترک بر روی سنگ
ترک و شکاف بر روی سنگ

در سنگ های طبیعی اصولا شکاف وجود دارد، شکاف ها بین لایه های مختلف یک سنگ باشد که بر اثر تغییر دما و نوع مواد رخ داده است. زمانی که بلوک های سنگی برش می خورد این شکاف ها مشهود می شود. اگر چه این شکاف ها امکان دارد از نظر برخی افراد مهم نباشد، ولی می تواند در کنترل آنها ریز شد و آنها محصول با کیفیت بالاتر به مشتریان تحویل داد. و همچنین در حال حاضر در مواردی که زمانی که سنگ در حال نصب است امکان دارد که شکسته شود که اصولا کار را برای کارفرما سنگین و سخت می کند

اصولا این شکاف ها امن هستند و احتمال اینکه بشکند را ندارد ولی برای تفکیک محصولات بهتر و امن تر شاید بهتر باشد که این شکاف ها توسط اسکنر سنگ تشخیص داده شود و از سایر محصولات تفکیک شود.

اهمیت اسکنر سنگ در کشف حفره

کشف حفره در سنگ
حفره در سنگ

در مواردی دیگر به دلیل نوع متریال سنگ امکان دارد برخی از سنگ ها دارای حفره و گودال باشد که این بسیار در زیبایی سنگ موثر است، در برخی موارد با استفاده از مواد معدنی مانند Resin این حفره ها را می پوشانند ولی این روش ایرادی که دارد این است که گاهی اوقات پخش شدگی یکسان ندارد و حالت سنگ را غیر طبیعی می کند. با استفاده از دستگاه اسکنر سنگ می توان نسبت بزرگی لکه های ایجاد شده بر روی سطح سنگ را تشخیص داد و سنگ ها را بر اساس درصد گستردگی و بزرگی لکه ها دسته بندی کرد.

کنترل کیفیت پالیش سنگ با استفاده از اسکنر سنگ

پولیش سنگ
پولیش سنگ

با استفاده از سیستم اسکنر سنگ می توانید جزئیات را بهتر کشف کنید از جمله این موارد پالیش سنگ است که برای مصرف کننده بسیار اهمیت دارد. سطح سنگ باید به گونه ای باشد که به علت براق بودن بسیار جذاب باشد، دستگاه اسکنر سنگ  می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد و سطح سنگ را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد.

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments