دستگاه کنترل کیفیت چاپ حلقه و الگوی آمپول

۱۳۹۷/۱۱/۲۳

در صنعت دارویی خوانا بودن متن چاپ‌شده بر روی محصول و تاریخ انقضا یک مسئله حیاتی و مهم است. لازم به ذکر است که درصورتی‌که چاپ روی آمپول با مشکل مواجه باشد، احتمال بروز خطا در خواندن دارو توسط توزیع‌کننده و مصرف‌کننده بالا می‌رود و این امر می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری را ایجاد نماید.

توانایی های دستگاه کنترل کیفیت چاپ حلقه و الگوی آمپول

  • مخدوش بودن قسمتی از چاپ متن
  • چاپ ناقص
  • کثیفی چاپ بر روی پوکه
  • بررسی چاپ حلقه
  • بررسی نشتی چاپ
  • بررسی تاریخ انقضا
دستگاه کنترل کیفیت چاپ پوکه آمپول
دستگاه کنترل کیفیت چاپ پوکه آمپول

مزایا:

با توجه به اینکه محصول تولیدی هر خط ممکن است ازنظر ظرفیت پوکه، رنگ شیشه و رنگ چاپ تغییر کند، سیستم ساخته‌شده توسط این شرکت، اولین سیستم کنترل چاپ آمپول است که در مقایسه با رقبای خارجی خود، دارای توانایی تطبیق خودکار با محصول تولیدی، می‌باشد. قابلیت کنترل چاپ حلقه‌های آمپول از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سیستم بوده که آن را از نمونه‌های خارجی خود متمایز می‌نماید. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از نمونه‌های خارجی سیستم، هنگام بروز هر گونه تغییر یا مشکل در عملکرد آن، نیاز به حضور کارشناس خارجی الزامی بوده که خود به معنی صرف زمان و هزینه زیادی می‌باشد.

با توجه به توانایی‌های نیروهای متخصص این شرکت و وابسته نبودن به کارشناسان خارجی و عدم واردات تجهیزات صنایع پزشکی، این شرکت آمادگی اتوماسیون نمودن خطوط تولید را در بالاترین سطح را دارا می‌باشد.

نرم افزار پردازش تصویر آمپول
نرم افزار پردازش تصویر آمپول
این سیستم ماشین بینایی قابلیت کنترل چاپ همه پوکه های آمپول بر روی خط تولیدی باسرعت 2 پوکه در ثانیه را دارد. لازم به ذکر است دستگاه کنترل به‌گونه‌ای طراحی شده است که قادر به قرارگیری در میان خط تولید این محصول است. در این سیستم ابتدا پوکه توسط سیستم لیفت از روی خط تولید بلند شده و توسط مکانیزم چرخشی پوکه 360 درجه در زیر دوربین چرخانده می‌شود تا از کلیه مقاطع پوکه در حال چرخش تصویربرداری شده و تصاویر جهت پردازش به کامپیوتر منتقل می‌گردند. در این مرحله توسط الگوریتم‌های پیچیده، تصاویر مورد پردازش قرار می‌گیرند و در صورت هرگونه خطا، فرمان خروج پوکه معیوب از خط توسط اجکتور صادر می‌گردد تا قطعه معیوب از خط خارج شود. لازم به ذکر است که کلیه عملیات‌های ذکر شده در کمتر از 500 میلی‌ثانیه اجرا می‌گردد که باعث می‌شود کلیه پوکه‌های تولیدی مورد بازرسی قرار گیرند.

 

 
 
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments