کنترل کیفیت جوش برق در قطعات خودرو

۱۳۹۶/۰۶/۱۳

امروزه در بسیاری از صنعت های بروز و پیشرفته از ربات های جوشکاری جهت اتصال دو قطعه استفاده می شود. اگر چه، در اکثر مواقع از کنترل کیفی بر اساس بازرسی بصری توسط کارکنان آموزش دیده ارزیابی می شود. با استفاده از این تکنولوژی هزینه های زیاد پرسنل و همچین ریسک نقص های جزئی که از نظر انسان از آنها اجتناب می شود، حذف می شود.

به منظور بهینه سازی فرآیند تولید و ایجاد کیفیت پایدار جوش ها، شرکت Vitronic دستگاه کنترل کیفیت جوشکاری را طراحی و توسعه داد. در صنایع خودرو سازی و تامین قطعه، با استفاده از سیستم کنترل کیفیت جاروبکی، امکان بازرسی جوش ها به وجود آمده است از جمله کنترل جوش ها بر روی بدنه، چرخ های فولادی، صندلی ها و سیستم اگزوز و غیره وجود دارد.

شرکت فرازان کاوش نیز این قابلیت را دارد که با استفاده از پردازش تصویر سه بعدی و دو بعدی بازرسی خودکار کاملی را بر روی قطعات جوشکاری شده انجام دهد تا خط تولید ها بهینه و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند. تمامی اجزا با توجه به معیار های کیفی تعریف شده، اندازه گیری می شوند. تنها قطعاتی به بخش بعدی منتقل خواهند شد که از نظر کیفیتی بی نقص باشند. با استفاده از نرم افزار و تجزیه و تحلیل اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده می توان جهت بهینه سازی خط تولید مورد استفاده قرار گیرد. به این صورت هزینه های اضافه حذف می شود و مانع از زمان بندی مجدد می شود. به همین دلیل است که بررسی جوش میتواند کیفیت محصول را در بلند مدت بهبود ببخشد.

دستگاه لیزر پروفایل شرکت فرازان کاوش که می تواند در امر پردازش تصویر سه بعدی برای کنترل کیفیت جوشکاری به کار برود را برای اطلاعات بیشتر مشاهده کنید.

منبع : Vitronic.com

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments