کنترل کیفیت بیسکوییت با کمک لیزر پروفایل (نسخه نمایشی)

۱۳۹۶/۱۰/۹

شاید یکی از مواردی که در صنایع غذایی تولید کنندگان با آن رو به رو شوند کیفیت ظاهر محصول تولیدی باشد، شرکت فرازان کاوش دیدار سپاهان با ارائه این نسخه نمایشی از کنترل کیفیت بیسکوییت در صدد آن بوده است که قدرت کنترل کیفیت محصولات مختلف را در پردازش تصویر سه بعدی به نمایش گذارد.

کنترل چشمی

کنترل کیفیت بیسکوییت با چشم انسان ممکن است خطای بسیار زیادی به علت خستگی را داشته باشد و همچنین از نظر هزینه ای مقرون به صرفه نخواهد بود. با کمک اتوماسیون صنعتی می توان به صورت سه شیفت و همچنین با دقت بسیار بالا عملیات کنترل کیفیت را انجام داد و خروجی بسیار مطلوب را داشته باشیم.

کنترل کیفیت با کمک لیزر پروفایل

لیزر پروفایل شرکت فرازان کاوش یکی از محصولاتی است که با کمک لیزر و پردازش تصویر سه بعدی می تواند با دقت بسیار بالا تصویر دریافتی سه بعدی را پردازش کند. در این نسخه آزمایشی به طور کامل نشان داده شده است که به چه شکل از بیسکوییت ها تصویر برداری کرده و در خروجی نمایش داده می شود و به همین صورت پردازش هم می تواند با توجه به شکل به وجود آمده نیز انجام می شود.

با استفاده از لیزر پروفایل می توانید با کمک نرم افزار مربوطه شکل سه بعدی تشکیل یافته هر بیسکوییت را مشاهده کرد و در صورت مشاهده ترک آن را گزارش کند، این نمونه آزمایشی اثبات کرده است که قدرت و توانایی های بزرگی در زمینه اسکن سه بعدی از اجسام داشته باشیم.

عمدتاً مورد استفاده لیزر پروفایل دو بعدی در تشخیص شکاف بر روی سطوح براق است که می توان به مقاله کنترل کیفیت اسکنر سنگ نیز اشاره کرد و همچنین می توان برای شرایطی استفاده کرد که وضعیت نوری مناسبی نمی توان داشت یا برای تشکیل ظاهر سه بعدی یک شی مورد استفاده قرار داد که می توان به پروژه تشخیص بدنه خودرو اشاره کرد.

 

 

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments