کنترل ترافیک با اندازه گیری میانگین سرعت نقطه به نقطه

۱۳۹۷/۰۱/۲۱

سیستم های اندازه گیری معمول در مکان های ثابت کار می کنند، و می تواند بر سلامت ترافیک تاثیر گذار باشد. اما سیستم های کنترلی نقطه به نقطه می تواند نظارت بخشی از مسیر را بر عهده بگیرد و سرعت های غیر مجار را کشف کند.

با کمک سیستم های بینایی ماشین زمان ورود و خروج هر وسیله نقلیه با توجه به شماره پلاک از محوطه را ثبت می کند، و با استفاده این اطلاعات میانگین سرعت بین دو نقطه استخراج می گردد.

این امر نه تنها باعث بالا رفتن ایمنی جاده های می شود بلکه با توقف خودرو هایی که سریع تر از حد مجاز حرکت می کند، از وقوع خطرات احتمالی در جاده ها  جلو گیری می کند.

فواید:

  • قابل اجرا در بخش های خطرناک جاده ها
  • مدیریت بسیار بهبود یافته ترافیک با ترکیبی از پیام ها و علائم در مسیر
  • قابلیت ترکیب با نرم افزار های ANPR

 

تونل ها، تپه ها و آزاد راه های طولانی

اجرای اندازه گیری سرعت میانگین به ویژه در مسیر های طولاتی که احتمال بروز خطر بیشتر است بسیار موثر است. برای مثال در تونل ها، در شیب ها و در مسیر های پیچ دار طولانی.

با استفاده از سیستم اندازه گیری میانگین سرعت نقطه به نقطه، رفتار رانندگان در آن منطقه می تواند به طور موثر کنترل شود.

پیاده سازی کنترل ترافیک باعث سازگاری رانندگان با سرعت قانونی در بخش های خطرناک و ایجاد امنیت می گردد.

 

مدیریت ترافیک با تغییر مقادیر در سیستم

این سیستم بر اساس آخرین پلتفرم شناسایی خودورو می باشد. این سیستم قادر است بین انواع وسایل نقلیه تمایز ایجاد کند و محدودیت های سرعت را اجرا کند.

به عنوان مثال بر اساس حجم ترافیکی پیام مناسب جهت تغییر پارامتر های سیستم داده می شود. بخش هایی که در معرض تراکم ترافیک هستند در نتیجه باید طول دوره سپری شده بیشتری را داشته باشند. کامینون ها و وسایل نقلیه سنگین نیز میتواند با محدود سازی سرعت مدیریت شوند.

 

قدرت تلفیق با نرم افزار های ALPR و Toll

به علت قدرت شناسایی خودرو بر اساس تشخیص خودکار شماره پلاک این سیستم می تواند با نرم افزار های مختلف که بر اساس ANPR است و اطلاعات مختلفی در لیست خود دارند ترکیب شود، برای مثال حمل و نقل های خطرناک. این سیستم با توجه به این طراحی منعطف قابل اجرا در هر جایی از دنیا می باشد.

 

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments