تشخیص بدنه خودرو پیش از رنگ آمیزی

۱۳۹۸/۰۶/۲۳

با توجه به نیاز مشتری در زمینه تشخیص بدنه خودرو این دستگاه با توجه به پردازش تصویر سه بعدی بدنه های خودرو را از هم تفکیک می کند.

برای اسکن کردن با دقت بالا از بدنه خودرو ها از لیزر استفاده می شود، به این صورت که ابتدا لیزر به صورت خطی بر روی بدنه تابانده می شود و سپس با کمک دوربین با زاویه مشخص از لیزر تابانده شده تصاویر پی در پی با توجه به میزان حرکت خودرو دریافت می شود.

سیستم به این گونه کار می کند که تصاویر با استفاده از دوربین گرفته می شوند و از طریق درگاه USB به کامپیوتر ارسال می شود و پردازش تصاویر به صورت آنلاین با استفاده از نرم افزار LabVIEW صورت می گیرد و سپس نتیجه از طریق درگاه شبکه به PLC ارسال می شود و اطلاعات دریافتی از خودرو به PLC مرکزی ارسال می شود.

در صورتی که علاقه مند به اطلاعات بیشتر در زمینه اسکنر های سه بعدی هستید می توانید به مقاله اسکنر سه بعدی شرکت فرازان کاوش مراجعه کنید

تشخیص بدنه خودرو با کمک پردازش تصویر
تشخیص بدنه خودرو با کمک پردازش تصویر

سیستم به این گونه طراحی شده است که در مسیر حرکت خط تولید خودرو ها قرار گیرند، و بدنه های خودروی در حال حرکت را تشخیص دهد و جهت تفکیک آنها در مراحل بعدی اقدامات لازم صورت می گیرد. تمامی پردازش تصویرهای این دستگاه توسط یک سیستم کامپیوتری به کمک PLC صورت می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

5 1 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments