اسکنر سنگ و کاربرد آنها

۱۳۹۸/۰۵/۶

معرفی دستگاه اسکنر سنگ

شاید برای یک بازاریاب یا فروشنده یک محصول راه هایی پیشنهاد شود که برای معرفی محصول خود به او کمک کند، یکی از مهمترین پارامتر های بازاریابی نمایش محصول است که اصولا با خود آن را حمل می کنند یا تصویری از آن با ذکر توضیحات نمایش می دهند. اما این کار برای همه نوع محصولی کارایی ندارد و ممکن است که کار با سختی های خود مواجه شود. برای نمایش سنگ های تولیدی یک شرکت به علت سنگینی و سختی تصویر برداری و کیفیت پایین لازم است که از تدابیر خاص و بهتر استفاده نمود.

اسکنر سنگ راه گشای این مشکل است، با استفاده از این دستگاه می توانید تصاویر با کیفیت بسیار بالا با کمک دوربین های حرفه ای و صنعتی تولید کرده و برای موارد مختلفی از جمله بازاریابی محصول و یا کنترل کیفیت سنگ های خود اقدام نمایید.

 

انواع دستگاه اسکنر سنگ

با توجه به نیاز مشتری و متفاوت بودن ابعاد اسلب های (Slab) سنگ این دستگاه ها دارای تنوع بسیار زیادی است، به عنوان مثال برای مشتریانی که نیاز ندارند سنگ را به صورت کامل اسکن نکنند از مدل های کوچکتر استفاده می کنند. این دستگاه ها به دسته بندی زیر تقسیم می شود:

دستگاه اسکنر دستی (Portable)
دستگاه اسکنر سنگ دستی
دستگاه اسکنر سنگ دستی

این دستگاه ها عمدتا برای مصارف در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه با کمک سنسورهای اسکنر تصویر برداری را انجام می دهد و با توجه به حافظه تعبیه شده بر روی آن را با حرکت دست ذخیره می کند و پس از ثبت تصاویر، قابلیت اتصال به سیستم کامپیوتر را از طریق پورت USB دارد، فرد می تواند چندین تصویر را به صورت متفاوت با حرکت دست خود در حافظه ذخیره کرده و سپس به یک باره تمامی تصویر های ذخیره شده را از حافظه بر دارد.

دستگاه اسکنر اسلب سنگ به صورت عمودی یا افقی
اسکنر سنگ به صورت عمودی
اسکنر سنگ به صورت عمودی

گاهی اوقات با توجه به تولید اسلب ها و مکانیزم های پیشین کارخانه تولید سنگ می توان آنها را اسکن کرد؛ به همین دلیل دستگاه هایی که اسکن اسلب سنگ را به صورت کامل انجام می دهند، به دو صورت عمودی و افقی است. در حالت عمودی، سنگ به صورت ایستاده است و دوربین و سیستم نور پردازی حرکت می کند. در حالت افقی، دوربین ثابت است ولی سنگ بر روی نوار نقاله حرکت می کند.

اسکنر سنگ به صورت افقی
اسکنر سنگ به صورت افقی

علت طراحی به دو صورت عمودی و افقی در این است که گاهی اوقات سنگ ها در ابعاد مشخص برش می خورد و لازم است که بر اساس اندازه های بریده شده اسکن صورت گیرد ولی گاهی لازم است که برش ها بعد از انجام اسکن صورت گیرد. در هر دو مورد اسکن اصولا از دوربین های خطی و سیستم نور خطی برای اسکن استفاده می شود، به دلیل آنکه با کمک این نوع دوربین می توان در ابعاد وسیعی اسکن کرده تولید تصاویر با رزولوشن فوق العاده بالا تولید کرد.

 

قابلیت های دستگاه های اسکنر سنگ

  • اتصال به کامپیوتر و آرشیو تصاویر در سیستم
  • اتصال به نرم افزار های موبایلی برای مشاهده تصاویر اسکن شده
  • بارگذاری تصاویر سنگ ها در سایت به صورت خودکار

 

اهمیت استفاده از اسکنر سنگ

با توجه به اینکه تصویر برداری با دوربین های موجود در بازار کیفیت مطلوب را برای ارائه محصول ندارند و همچنین به استسناء از بازاریابی، می تواند بر مدیریت های کارخانه های تولید سنگ نیز تاثیر گذار باشد. با توجه به نرم افزار های شبیه ساز می توان از این دستگاه ها برای اسکن انواع سنگ استفاده نمود و از تصاویر استخراج شده آن برای شبیه سازی محیط مورد نظر مشتری استفاده کرد، تا مشتری بتواند انتخاب بهتری داشته باشد و این امر باعث ایجاد مشتری مداری و جذب مشتری بیشتر می شود.

علاوه بر این با کمک این دستگاه ها می توان کنترل کیفیت نیز از نظر ابعادی و دیداری نیز داشت، اصولا به این شکل است که با کمک نرم افزار مشخصی این تصاویر دریافت می شود و سپس توسط اپراتور تصویر مورد بررسی از نظر ابعادی و ظاهری بر روی تصویر می گردد، این فرآیند می تواند به تولید محصولات با کیفیت کمک بیشتری کند.

 

تولید دستگاه اسکنر سنگ در ایران

با توجه به اینکه در ایران محدودیت های واردات محصولات خارجی وجود دارد و همچنین با توجه به تورم ارزهای خارجی در ایران واردات این محصول با مشکل مواجه می شود. شرکت فرازان کاوش دیدار سپاهان با توجه به بزرگ بودن صنعت سنگ در جهان و  نیاز کشور به این دستگاه برای رشد این صنعت در جهان دست به تولید این دستگاه نموده است که دارای امکانات فراوانی است که می توانید در بخش پروژه های این شرکت با عنوان اسکنر اسلب های سنگ مشاهده کنید.

5 1 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیر حسین انصاری
امیر حسین انصاری
11 ماه ها پیش

بسیار جالب مطلب جالبی بود
فقط یه سوال
آیا این دستگاه قابلیت پیاده سازی برای سرامیک هم می تواند داشته باشد؟

Moein
Moein
7 ماه ها پیش

سلام
کیفیت عکسهاش رو میشه با دستگاههای خارجی مقایسه کرد؟

sh.n
sh.n
2 ماه ها پیش

سلام
ممنون بابت توضیحات جامع و مفصلتون
سوالی که برام مطرح شده اینه که:
1. ایا شما فروش دستگاه های اسکن را انجام میدهید؟
2. ایا خدمات اسکن برای سنگ که ما از بازار بیرون تهیه کردینم را هم انجام میدید؟
3.قیمت هر سانتی متر اسکن چقدر هست؟
4.ابعاد دستگاه های اسکن دستی چقدر هست؟قیمت ان چقدر است؟