پردازش تصویر ۱۲۰۰ قطعه پلاستیکی در دقیقه

۱۳۹۶/۰۳/۷
 صنعت پلاستیک

اجزا: تفکیک دو نوع قطعه پلاستیکی

کارایی: تفکیک و کنترل ظاهری ۱۲۰۰ قطعه در دقیقه

معرفی:

طراحی دستگاه کنترل کیفی قطعه‌ی پلاستیکی مربوط به صنایع غذایی و تفکیک آنها بصورت کاملا خودکار، شرکت درخواست کننده در زمینه صنایع غذایی در کشور بریتانیا این درخواست را مطرح می نماید.

در طراحی این دستگاه تعدادی از چالش ها برجسته شدند، که عبارتند از:

–          قابلیت قرار دادن دو نوع قطعه به دستگاه

–          قابلیت تغییر در پارامتر های دستگاه

–         تفکیک قطعات معیوب

–          کنترل با سرعت ۱۲۰۰ قطعه بر دقیقه

–          استفاده از استاندارد های صنایع غذایی

راه حل:

شرکت RNA طراحی و توسعه دستگاه را دو خط تکی در نظر گرفتند، قطعات مورد نظر توسط دو مرتب ساز کاسه ای (Bowl Sorter) به صورت پیوسته و پشت سر هم بر روی نوار نقاله قرار می گیرند و سپس به بخش پردازش تصویر وارد می شود و نتیجه خروجی‌ها هر دو خط در خروجی مشترک قرار می‌گیرد

برای انتقال قطعات از نوار نقاله به بخش پردازش تصویر و تفکیک قطعات، از یک سیستم چرخشی شیشه ای (Rotary System) کمک گرفته شده است, به این صورت که با دندانه های مشخص و سرعت انتقال قطعه به این بخش و همچنین با سرعت چرخش همگام سازی می شود.

در بخش پردازش تصویر این دستگاه از یک دوربین در بالا برای تشخیص کاراکترهای معیوب یک دوربین از پایین برای اندازه گیری های قطر و سایر پارامتر ها از نمای رو به رو و یک دوربین از کنار برای اندازه گیری ارتفاع قطعه و سایر پارمترها در نظر گرفته شده است. کنترل سنسورها و انکدرها و تمامی I/O الکترونیکی بر عهده PLC است. دوربین های سیستم بسیار با کیفیت و با رزولوشن بالا تعبیه گردیده است و همچنین از لنزهای تلسنکریک برای اندازه گیری ها استقاده شده است که در مجموع با دقت ۱ میکرون بر رزولوشن که در مجموع ۲۰ میکرون تلرانس اندازه گیری در هر ۱۰۰۰۰ قطعه را خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از