دوربین‌های جدید Time-of-Flight شرکت Basler

۱۳۹۶/۰۳/۱۳

کاهش هزینه سیستم با کمک تکنولوژی ۳D

دوربین‌های Time of Flight یا به اختصار ToF دوربین‌های سه بعدی صنعتی هستند که اصل کار کرد آنها بر اساس پالس اعمالی به آنها است که از جانب نور های مجاور سنسور باشد. این دوربین مجهز به ۸ عدد LED با توان بالا در رنج (NIR (850nm است و باعث تولید اطلاعات دو بعدی یا سه بعدی در یک شات از چندین تصویر برداری متشکل از طیف های مختلف جهت اطمینان از تصویر صحیح و مناسب دارد. دوربین ToF شرکت Basler با توجه به رزولیشن بالا (VGA) دارای قیمت بسیار مناسبی است. این نسبت قیمت برای این محصول او را در موقعیت منحصر به فردی در بازار قرار داده است ضمن اینکه قابلیت های بسیار متمایزی نسبت به سایر رقبای خود دارد.

دوربین های ToF باسلر
دوربین های ToF باسلر

این دوربین ها مناسب برای انواع کاربردها از جمله: رباتیک، اتوماسیون صنعتی، تدارکات و علوم پزشکی و همچنین در بسیاری از کارخانه‌ها جهت هوشمندسازی

دوربین های ToF چگونه کار می کنند؟

اصل اندازه گیری بر اساس زمان طی شده نور در فاصله بین منبع نور دوربین و جسم است؛ فاصله بیشتر برابر با زمان طولاتر در دریافت نور بازتاب از جسم. با توجه به زمان تصویربرداری و انتشار نور از منبع نور و بازتاب های مختلف از اجسام به دوربین در نتیجه اطلاعات تصویربرداری سه بعدی را به ما می‌دهد، ضمن اینکه در صورت وجود نورهای دیگر هیچ تاثیری بر روی عملکرد سنسور نخواهد داشت زیرا نور ارسالی توسط فرکانس مشخص مدوله شده است، با استفاده از این سنسور در تاریکی مطلق حتی میتوان عملیات پردازش را انجام داد.

نحوه عملکرد دوربین های ToF باسلر
نحوه عملکرد دوربین های ToF باسلر

نکات برجسته دوربین ToF:

  • ۶۴۰ در ۴۸۰ پیکسل (NIR)
  • نرخ فریم: ۲۰ fps
  • رنج کار کرد: ۰ تا ۱۳ متر
  • دقت -/+ ۱ سانتیمتر

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید ویدئوی زیر را در ارتباط با این دوربین ها ببینید

منبع: baslerweb.com

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments