تفکیک اتیکت های لباس بر اساس چاپ، متن و رنگ

۱۳۹۶/۰۳/۱

صنعت پلاستیک

اجزا: شناسایی اتیکت لباس در یک اندازه با ۵۰ چاپ متفاوت

کارایی: مرتب‌سازی صحیح اتیکت‌ها در یک نرخ بالای ۳۰۰ قطعه در دقیقه

معرفی:

طراحی دستگاه بازرسی اتیکت‌های لباس که با شماره، کارکتر و حتی رنگ‌های متفاوت در یک مکان است توسط شرکت RNA انجام‌شده است.

در طراحی این دستگاه تعدادی از چالش‌ها برجسته شدند، که عبارتند از:

–          جداسازی بر اساس رنگ

–          شناسایی چاپ و تفکیک آنها

–          تفکیک ضایعات

–          کنترل با سرعت ۳۰۰ قطعه بر دقیقه

راه‌حل:

شرکت RNA طراحی و توسعه دستگاه را یک خط تکی را در نظر گرفت، قطعات موردنظر توسط یک مرتب ساز کاسه‌ای (Bowl Sorter) که بر اساس خوراک دهنده‌های کاسه‌ای عمل می‌کند به‌صورت پیوسته و پشت سر هم به بخش پردازش تصویر وارد می‌شود برای جداسازی هر سایز  از یک دیگر در خروجی مربوطه و همچنین جداسازی ضایعات از خط.

برای انتقال قطعات از مرتب ساز کاسه‌ای به نوار نقاله پردازش تصویر و تفکیک قطعات، از یک سیستم چرخشی (Rotary System) کمک گرفته‌شده است, به این صورت که با دندانه‌های مشخص و سرعت انتقال قطعه به این بخش و همچنین با سرعت چرخش همگام‌سازی می‌شود.

در بخش پردازش تصویر این دستگاه از دو دوربین سرعت‌بالای صنعتی استفاده‌شده است، هر دوربین بخشی از قطعه را رؤیت کرده و با استفاده از نرم‌افزار نوشته چاپ‌شده بر روی آن تشخیص داده می‌شود. پس از تشخیص قطعات در بخش دیگر در هنگام عبور از جلوی خروجی‌های تعریف‌شده هر قطعه به کمک PLC که با توجه به تحریک سنسورهای تعریف‌شده در خط، رله‌های هوای فشرده را در زمان مناسب فعال کرده و قطعات به خروجی موردنظر پرتاب می‌شود و سپس با استفاده از جدا سازها و نوار نقاله در خروجی‌های موردنظر قرار می‌گیرد.

منبع: RNA Automation

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments