بینایی ماشین کنترل کیفیت سرنگ انسولین

۱۳۹۶/۰۶/۱۴

تعداد افراد مبتلا به دیابت در حال افزایش است. سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که حدود 60 میلیون نفر در اروپا به این بیماری مبتلا هستند. در ایالات متحده آمریکا این تعداد حدود 30 میلیون و در چین تقریبا 110 میلیون است. در سال 2015، فدراسیون بین المللی دیابت تخمین زده است که بیش از 415 میلیون بیمار دیابتی در سراسر جهان و 642 میلیون نفر تا سال 2040 را پیش بینی می کنند. دیابتی ها برای ایجاد زندگی روزمره راحت تر از دستگاه های پزشکی مانند قلم انسولین استفاده می کنند.

بررسی قلم انسولین
بررسی قلم انسولین

کنترل کیفیت

تولیدکنندگان پیشرو در زمینه تولید محصولات دارویی برای اطمینان از اینکه محصولاتشان ایمن و قابل اعتماد است از سیستم های نظارتی خودکار بینایی ماشین برای خطوط تولید خود استفاده می کنند. فقط با یک سیستم مبتنی بر تصویر برداری در خط به تولید کنندگان این قابلیت را می دهد که جهت بالا بردن کیفیت تولید محصولات خود مطابق استاندارد های جهانی عمل کنند.

قلم انسولین محصولی است که در مقادیر زیادی تولید می شود؛ سیستم های مدرن تولیدی در حدود 300 قلم بر دقیقه تولید دارد. با وجود این چرخه تولید سریع، کنترل کیفیت سرنگ انسولین دقیق و کامل فقط با یک سیستم بینایی ماشین امکان پذیر است. علاوه بر این، کنترل کیفیت 100% از مراحل مونتاژ یک پیش شرط مهم برای عملکرد ایمن و قابل اعتماد قلم است. نکته مثبت این است که خطر قرار گیری کارکنان با مواد دارویی کاهش می یابد. به همین دلیل است که علت استفاده از سیستم های بینایی ماشین بیشتر و بیشتر به چشم می آیند.

همانطور که قلم های انسولین مونتاژ شدند، سیستم بلافاصله پس از این مراحل، بازرسی خودکار را انجام می دهد تا ببیند آیا اجزای قلم ها به درستی مونتاژ شده اند یا خیر. حتی نقایص بالقوه ای که می تواند در طول فرایند مونتاژ ایجاد شود، به وضوح توسط سیستم های بینایی ماشین تشخیص داده می شود.

نمای کلی از مکانیزم قلم انسولین
نمای کلی از مکانیزم قلم انسولین

راه کار

راه حل ارائه شده برای کنترل کیفیت سرنگ انسولین شامل دو اجزا با کارایی بالا است، استفاده از جدیدترین تکنولوژی سیستم های بینایی ماشین و یک بسته نرم افزاری منحصر به فرد. بسته به طراحی سیستم، شش بخش در هر چرخه مونتاژ مورد بررسی قرار می گیرد. بازرسی ها معمولا در هشت ایستگاه انجام می شود.

  • پوشش پلاستیکی، فنر فلزی: کنترل موقعیت و جهت گیری فنر در پوشش پلاستیکی
  • نقطه روغن کاری: بررسی میزان روغن
  • نمایشگر شماره: تست عملکرد نمایشگر شماره
  • دوز : مونتاژ و موقعیت صحیح
  • سر پیچ: زاویه چرخش سر پیچ
  • برجستگی در موقعیت صفر
  • نسبت: بررسی موقعیت
  • بدنه: پردازش 360 درجه ای پوشش پلاستیکی

این دستگاه بینایی ماشین بسیار ساده و مدولار طراحی شده است. با توجه به تکنولوژی های سریع و دقیق تصویر برداری، فقط یک نوع دوربین برای پاسخگویی به نیازهای کنترلی ایستگاه های مختلف نیاز است. مرکز پردازش (کامپیوتر) داده ها را از ایستگاه ها جمع می کند و پس از پردازش عملیات مناسب را انجام می دهد. به عنوان مثال یک قلم انسولین به پردازش بیشتر احتیاج داد یا از دور خارج می شود. تمامی آمار مربوط به ایستگاه ها قابل دسترس و ردیابی است، بنابراین با توجه به این آمار و اطلاعات می توان بهره وری خط تولید را افزایش داد.

منبع: vitronic.com

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments