به کار گیری دوربین های Basler Scout در سیستم های پاتولوژی

۱۳۹۶/۰۳/۲۸

مشتری:
شرکتی آسیایی که در زمینه تکنولوژی پزشکی فعالیت دارد
کاربرد درخواستی:
سیستم دریافت اطلاعات گراف پاتولوژی (PGIS) بر اساس تصاویر استاندارد ذخیره‌شده و ارتباط با سیستم (PACS) است. به‌صورت سنتی، تکنولوژی PACS برای ذخیره‌سازی و بازیابی تصاویر دیجیتالی پزشکی استفاده می‌شود. با پیشرفت تصویربرداری دیجیتال، محاسبات و فناوری شبکه سیستم PACS اکنون شامل تصویربرداری، انتقال و مدیریت امن از تصاویر پزشکی است.
سیستم‌های PGIS در بخش پاتولوژی بیمارستان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. اجزای تشکیل دهنده هر سیستم شامل یک دوربین و یک میکروسکپ است. تصاویر دریافتی از نمونه‌های آزمایشی برای تجزیه‌وتحلیل پزشکی بافت نمونه‌ها و ذخیره‌سازی شواهد مورداستفاده قرار می‌گیرند. پیرو تصویربرداری انجام‌شده، مورفولوژی سلول‌ها انجام می‌شود و اطلاعات اندازه‌گیری شده بر اساس تصاویر دریافتی است، هرکدام از این اطلاعات مربوط به‌اندازه قطر و سایر پارامترهای مورفولوژیکی است. سپس آمارهای مختلف از قبیل تعداد سلول به‌صورت خودکار تولید و ذخیره می‌شود. کیفیت تجزیه‌وتحلیل مورفولوژی نمونه‌ها قابل‌اعتماد است. با استفاده از این تکنیک تحلیلی دقیق و معتبر جهت تشخیص زودرس سلول‌های سرطانی به‌ویژه برای زنان است. با استفاده از یک دوربین این سیستم مبتنی بر PACS و توابع تحلیلی جامع به پزشکان این اجازه را می‌دهد که با توجه به تحلیل‌ها تشخیص دقیق‌تر و سریع‌تری داشته باشند.
به‌طورکلی دوربین‌ها بر اساس تناقض رنگ‌ها کار می‌کنند. تفاوت میانبخش‌های تیره تصویر و روشن تصویر که بر اساس White Balance ایجاد می‌شودمکانیزم تشخیص است و ضمن اینکه تصاویر با استفاده از یک میکروسکوپ مشاهدهمی‌شوند. با کمک از تخصص شرکت Basler در این زمینه یکسری آزمایش‌هاانجام شد و مجموعه از پارامترهای White Balance استخراج شد و جهت تنظیم رنگ تصاویر گرفته‌شده توسط دوربین به‌کار گرفته شدند.
راه‌حل ارائه‌شده:
در سیستم PACS یک دوربین Basler Scout با پشتیبانی یک و چند فریم تصویربرداری به‌صورت آنلاین از نمونه‌های بیمار نمایش دهد.

تصویر میکروسکوپی از بافت‌شناسی نمونه آزمایشگاهی
تصویر میکروسکوپی از بافت‌شناسی نمونه آزمایشگاهی

سه دلیل وجود دارد که چرا مشتری تصمیم به استفاده از دوربین Basler گرفت:

  • پشتیبانی از استاندارد IEEE 1394b (FireWire) سرعت انتقال داده را افزایش می دهد و استفاده آن را آسان می کند
  • رزولوشن مورد تایید پزشکان جهت مشاهده جزئیات برای تشخیص با دقت بالا
  • با کمترین نرخ فریم، به راحتی قابل تنظیم فکوس میکروسکوپ باشد

 

تکنولوژی های به کار رفته:

  • Basler scout cameras (دوربین اسکن رنگ)
  • Basler pylon API رابط کاربری قدرتمند و آسان برای برنامه نویسی که باعث می شود که مهندسان تمرکز بیشتری بر روی نرم افزار داشته باشد
دوربین های شرکت باسلر
دوربین های شرکت باسلر

به کار گیری دوربین های Basler Scout در سیستم های پاتولوژی

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments