اتوماسیون سیستم های جوجه کشی و مراقبت از آنها

۱۳۹۶/۰۴/۲۸

ترکیب نوآوری در جوجه کشی برای تولید کیفیت بهتر جوجه

شرکت Viscon فرآیند اتوماسیون هوشمندی را برای جوجه کشی توسعه داده است: ایجاد یک محیط بدون استرس برای رشد مطلوب جوجه ها. این سیستم اتوماسیون به تازگی توسعه یافته است، به همراه سینی و سبدهای جوجه کشی جدید که نتیجه آن : بهبود کیفیت جوجه ها، کاهش میزان مرگ و میر و کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ها.

سیستم جوجه کشی کاملا اتوماتیک
سیستم جوجه کشی کاملا اتوماتیک

انتقال جنین زنده

تشخیص جنین زنده:

تشخیص جنین تخم مرغ زنده
تشخیص جنین تخم مرغ زنده

سیستم تشخیص جنین زنده با دقت بالا نشان می دهد که کدام تخم مرغ حاوی جنین زنده است و تخم های غیر زنده را به عنوان نابارور دسته بندی می شود، جنین مرده یا زودرس. فقط تخم مرغ هایی که زنده هستند به سیستم جوجه کشی منتقل می شود. تخم مرغ های ناخواسته (شامل تخم مرغ های آلوده یا تخم مرغ با جنین مرده) از فرآیند تولید حذف می شوند، با این کار ایجاد یک محیط بهداشتی و ایمن تر برای جوجه کشی فراهم می کند.

ارائه بسته بندی رو به پایین

بسته بندی تخم مرغ رو به پایین
بسته بندی تخم مرغ رو به پایین

شرکت Viscon بسته بندی دقیق رو به پایین برای انتقال به بخش جوجه کشی ارائه می دهد. در این حالت می تواند به آزاد شدن جوجه از تخم کمک زیادی کند.

واکسیناسیون موثر تخم مرغی

واکسیناسیون تخم مرغی
واکسیناسیون تخم مرغی

برای تزریق واکسن Vinovo انتخاب شد به این صورت که تخم مرغ های زنده را به آرامی از سینی جوجه کشی برداشته و هر تخم مرغ را در یک موقعیت کاملا عمودی بر ابزار تزریق قرار می دهد. این نوع واکسیناسیون تضمین میکند که واکسن در مایع آمونیاک یا موقعیت مناسب در جنین تزریق می شود

تعیین دوز خوراکی به صورت خودکار

تغذیه خودکار جوجه ها
تغذیه خودکار جوجه ها

مقدار مورد نیاز سبدهای جوجه کشی به صورت خودکار پر می شود. میزان خوراک را می توان بر اساس ویژگی های جوجه ها و تعداد آنها در سینی می توان تنظیم کرد.

 

جابه جا کردن جوجه ها بدون استرس

جوجه ها در سبد جوجه کشی
جوجه ها در سبد جوجه کشی

در سیستم جوجه کشی، جوجه ها سر موقع تغذیه می شوند. تمامی جوجه ها از روزی که سر از تخم در می آورند در سبد جوجه کشی مخصوص به خود می مانند. و دیگر نیاز به شمارش و مرتب سازی ندارند و با این کار دیگر به آنها استرسی وارد نمی شود

جدا سازی بدون لمس

اکثر پوست تخم مرغ ها در سینی فوقانی که به صورت خودکار از جعبه گرفته شده اند می مانند. تعداد پوسته تخم مرغ ها شناسایی می شود و این اطلاعات به ایستگاه کنترل کیفیت نیز ارسال می شود.

شمارش بدون استرس

تعدادی تخم مرغ های نا سالم در ایستگاه کنترل کیفیت نمایش داده می شود که با توجه به آن یک کارگر تعداد مورد نظر هر سبد جوجه خوب اضافه می کند.

 

بهداشت و سلامت ایمن

تخم مرغ های مورد نیاز

تفکیک تخم مرغ های با جنین زنده
تفکیک تخم مرغ های با جنین زنده

روش انتقال با توجه به شخیص جنین های زنده  بهبود بخشیده می شود و پس از پردازش آنها برعکس می شوند. در ابتدا، فقط تخم مرغ های با جنین زنده منتقل می شود. تخم مرغ های غیر زنده در سینی دیگری قرار می گیرند و جهت پردازش های دیگر به واحد های مختلف ارسال می شوند. واقعیت این است که تخم مرغ ها با جنین مرده یا “لکه های برفی” دیگر برای جوجه کشی مناسب نیستند. با این کار محیطی امن و بهداشتی برای جوجه های تازه متولد شده ایجاد کرده ایم.

تخم مرغ های ناخواسته و خراب

جدا سازی تخم مرغ های ناخواسته و خراب
جدا سازی تخم مرغ های ناخواسته و خراب

پیشگیری از آلودگی اصلی ترین پارامتر طراحی این سیستم بوده است. شرکت Viscon با دفع زباله ها در اتاق های جداگانه میزان خطر بروز آلودگی متقابل و بارپاتوژن را به شکل چشم گیری کاهش داده است. مدیریت مناسب برای دفع مواد زائد پرورشگاه یکی از پیش شرط های بهینه سازی بهداشتی و زیست امنیتی برای تحویل جوجه های سالم است.

نظافت

شستشوی و نظافت قطعات جوجه کشی
شستشوی و نظافت قطعات جوجه کشی

شرکت Viscon دستگاه هایی تولید نموده است در جهت شستشوی و خشکن سبد ها و سینی های مخصوص به جوجه کشی به صورت کاملا صنعتی و مناسب برای این محصولات می باشد. تمامی سیستم های شستشوی برای بر قراری استانداردهای زیست محیطی است. این نکته بسیار مهم است که در پرورشگاه محصولات تمیز و کثیف هیچ گونه عبور و جابه جایی فیزکی در حضور هم نداشته باشند.

 

Tregg

نرم افزار سیستم جوجه کشی Viscon
نرم افزار سیستم جوجه کشی Viscon

Tregg نام سیستم اطلاعاتی است که شرکت Viscon برای پرورش دهنگان طراحی نموده است که با آن می توانند کلیه عملیات های مورد نیاز برای مدیریت اطلاعات و قابلیت ردیابی فراید تولید را به مدیران می دهد.

اتاق انتقال مکان بسیار مناسب برای جمع آوری داده های مدیرتی است. این ارقام برای هر دسته از جوجه ها در سبد خلاصه می شود و می تواند برای پیش بینی اطلاعات نظارتی بر عملکرد روش‌های پرورشی و انکوباسیون مورد استفاده قرار گیرد.

قابلیت های این سیستم

–          نمایش جنین های زنده

–          کشف جنین های مرده یا زودرس

–          کشف تخم مرغ های نابارور

–          تخم مرغ های نا سالم

–          جمع آوری جوجه ها

–          انتقال جوجه ها

برای اطلاعات بیشتر می توانید ویدئوی زیر را مشاهده نمایید

منبع: Viscon Group

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از